TITLE

DESCRIPTION

Poznajmy się lepiej

Marzec to taki wyjątkowy miesiąc, w którym czuje się zbliżającą małymi krokami wiosnę ;] A wiosna, wiadomo, otwiera nie tylko okna, ale także umysły i serca. Taki entuzjazm poczuły już w sobie dwie klasy pierwsze naszej legionowskiej szkoły i wymyśliły nowy cykl zajęć "Poznajmy się lepiej". Pierwszym etapem tego cyklu były zajęcia prowadzone przez uczniów (a w zasadzie uczennicę), a teraz przyszła kolej na wspólne omawianie lektury. I to nie byle jakiej, bo "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek". Książka wprowadziła nas w temat "Co to jest szczęście" i czy to szczęście dla każdego znaczy to samo ;] Skarpetki wybrały zwariowane przygody, a my, podążając ich tropem, wspólnie wykonaliśmy lapbooki. Co to jest lapbook? Zapraszamy na nasze zajęcia, a ciekawskim uchylamy rąbka tajemnicy: "To jest nasza książka na kolanach" ;] Na ostatniej lekcji z naszego cyklu zajęć "Poznajmy się lepiej" w klasach pierwszych zamieniliśmy się w autorów własnej przygody, w której bohaterką była oczywiście, nie kto inny, tylko skarpetka. W grupach udało się stworzyć wspaniałe przygody, bo jak wiadomo, razem pracuje się lepiej! I tym sposobem w świecie fantazji pojawiła się skarpetka górnik, która została bohaterką, skarpetka z pasieki, która uratowała człowieka użądlonego przez pszczołę, skarpetka ornitolog, a także skarpetka baletnica, która mimo wyśmiania przez innych, została mistrzynią baletu. Brawo dla wszystkich autorów!  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress