TITLE

DESCRIPTION

WYMYSŁY POD LASEM

5 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do wsi Wymysły. W czasie warsztatów poznaliśmy kolejne etapy obróbki wełny, z której wyrabiano niegdyś ubrania. Od karmienia owiec, poprzez przędzenie, tkanie, do zdobienia gotowych tkanin. Zapoznaliśmy się też z dawnymi narzędziami służącymi do produkcji odzieży. Podczas pracy uczyliśmy się zapominanych w dobie komputerów i butów na rzepy, prostych czynności manualnych. Przykładowo haftowanie serwetek jest okazją do trenowania posługiwania się igłą. Natomiast zwijanie motków z nici, doskonali synchronizację motoryczną. Zajęcia pokazują, że do tkania nie są potrzebne potężne warsztaty. Wystarczy kilka listewek – i już mamy krosno. Każdy z nas zrobił dla siebie w trakcie warsztatów zabawkę. Nie jest to wprawdzie lalka Barbie, ale czy własnoręcznie zrobiona laleczka czy pompon nie ma większej wartości emocjonalnej?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress