TITLE

DESCRIPTION

Zawody i pasje naszych rodziców

W  tym roku szkolnym zorganizowałam cykl spotkań z Rodzicami uczniów, którzy opowiadają o swoich zawodach oraz  dzielą się swoimi pasjami. Są to dla dzieci niezwykle interesujące lekcje, bo Rodzice mistrzowsko prowadzą te spotkania! We współczesnej koncepcji edukacji dużą rolę odgrywa rodzina. Częste kontakty rodziców ze szkołą, uroczystości, wspólne zajęcia sprzyjają tworzeniu się partnerskich więzi między dwoma środowiskami oddziaływującymi na dziecko. Gościliśmy Pana Ireneusza Hamarowicza, który opowiedział nam o swojej pasji: NURKOWANIU. Podzielił się z nami wieloma ciekawymi informacjami. Dzieci miały okazję pooglądać sprzęt, poprzymierzać. Na koniec Pan Irek pokazał dzieciom eksperyment. Spotkanie było bardzo udane i dostarczyło obu stronom miłych wrażeń. Odwiedziła nas również Pani Joanna Małkowska, która opowiedziała nam o swoim zawodzie. Pani Joanna pokazała swój strój i wszystkie przedmioty, które wykorzystuje w swojej pracy, natomiast dzieci miały za zadanie odgadnąć kim jest mama Wojtka. Padały różne odpowiedzi: i zakonnica i ksiądz, ale w końcu się udało: SĘDZIA! Dzieci wzbogaciły swój słownik o nowe słownictwo. Przymierzyły strój, a także uderzyły młotkiem sędziowskim. Bardzo dziękujemy za tak ciekawą lekcję. Naszym gościem był również Pan Marek Skalski, który opowiedział nam o swojej pasji: górskich wędrówkach. Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt, zdjęcia, a także posłuchać ciekawych informacji z wyprawy. Wizyta Pana Marka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Bardzo dziękujemy. Odwiedził nas również Pan Łukasz Dunaj, który opowiedział nam z jakich etapów składa się budowa szklanych domów. Ile czasu trwa taka budowa. Zaskoczył dzieci pokazując filmik, jak powstaje budynek w minutę 😉 Na koniec dzieci zostały obdarowane gadżetami. Dziękujemy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress